20
May
2018
Керқұла атты Кендебай ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспары
САБАҚ: "Керқұла атты Кендебай" ертегісі, ертегідегі кейіпкерлер бейнесі Мектеп: №30 Б.Жылкелдин атындағы орта мектебі
Мұғалімнің есімі: Досалиева Н
СЫНЫП: 5 Қатысқандар саны:16 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің тақырыбы мен мазмұнын ұғыну, Кендебайдың ерен іс-әрекеті арқылы халықтың арман-тілегінің, қиялының ертегіден көрініс табуын түсіну.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Ертегінің мазмұнын түсінеді, ертегідегі кейіпкерлерді мінез- құлқына, іс- әрекетіне қарай талдай алады.
Оқушылардың басым бөлігі:Басқа ертегілермен ұқсастықтарын, айырмашылықтарын салыстыра алады
салыстыра алады, сұрақтардың жауаптарын мәтін ішінен таба алады.
Кейбір оқушылар: Ертегідегі түсініксіз сөздерді тауып, мағынасын түсіндіре алады.
Тілдік мақсат Оқушылар: Мәтін ішіндегі маңызды нәрселерді түсіне алады, ішіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді таба алады, термин сөздердің мағынасын аша алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Кер,құла,торсық,төбелері көкке жетіпті, атан, құлан,құралай, ырыс, жортуыл,жалақ, тұтату, пұл.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
• Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
• Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
• Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
• Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
Кер деген ....
Торсық сусын ....... ыдыс
Құлан есектен сәл үлкенірек .......
Алдыңғы оқу Халық ауыз әдебиеті
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
3мин
8мин
«Ашық микрофон» ойыны арқылы
сыныпта жағымды ахуал туғызу:
топта ынтымақтасқан қарым –қатынас орнату үшін алтын ережені құру;
Ертегі түрлеріне қарай топқа бөлу;
«Сұрақты тосып ал» әдісі арқылы
арқылы зейінді шоғырландыру;
1. Сұрақтар:
1. Уәзірлер құстың, шөптің, адамның жаманын қалай таңдады?
2. Жаманның таңдауы ханға қалай әсер етті?
3. Меңдісұлу Жаманды басқалардан неге артық санады?
4. Хан Жаманды "Барсакелмеске" не үшін жұмсады? Оған ой салған кімдер?
5. әзірлерінің қылықтары сендерге ұнады ма? Неліктен?
6. Ханның шалмен жұмбағын түсіндіріп айта аласыздар ма?
7. Аяз би өзі хан болғаннан кейін өзіне қандай сөздер айтып отырады?
8. "Жаман" туралы ертегі жазып, кім сурет салып келеді?
9. Ертегіде қандай мақал - мәтелдер бар? Ертегінің бізге тәрбиелік әсері бар ма?
Балалар, осы "Аяз би" ертегісі ертегінің қай түріне жатады? Ертегілер неше түрге бөлінеді?
Жақсы, олай болса біз бүгін тағы да бір ғажайып ертегіге жататын - "Керқұла атты Кендебай" ертегісімен танысамыз.
Микрафон
Доп
Оқулық (5-сынып).
Қазақ әдебиеті. Ә.Дайыр Алматы «Атамұра», 2010
Ортасы
15мин
4мин
10мин
Таныстырылым.
Балалар үйге «Оза оқыту» әдісі бойынша Керқұла атты Кендебай ертегісінің мазмұнын меңгеріп келу тапсырылған. Ендігі біздің мақсатымыз-ертегінің мазмұнын толық меңгеріп, ертегідегі кейіпкерлерді талдау
"Конверт сұрақ" әдісі «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің мазмұны бойынша әр топ 3 сұрақ дайындап, конвертке салып келесі топқа береді. Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындап, жауап айтады.
Ітоп
1.Кендебайдың дүниеге келуі
2. Кендебайдың Керқұла аты
3. Мергенбай батырдық баласы
ІІтоп
1.Керқұла атқа тіл бітуі
2. Хан ауылынан келген Кендебай
3. Теңселіп келе жатқан тау
ІІІтоп
1.Ақырған арыстанды жеңуі
2. Тұтқыннан босанған Ергенбай батыр
3. Ел қуанышы. "Керқұла атты Кендебай батырдың елі"
Сергіту сәті:
Өзара бағалау
"Ойлан, жұптас, талқыла"әдісі (берілген тапсырмамен жеке жұмыс жасайды, екінші жұптаса отырып жұмыс жасап, үшінші топта талқылайды)
Ітоп тапсырмасы:
1.Кендебайға мінездеме
2.Кендебай мен Ертөстік бейнесінде ұқсастық бар ма?
ІІтоп тапсырмасы:
1.Керқұлаға мінездеме
2.Кендебай орнында сен болсаң, қойшы балаға қандай жақсылық жасар едің?
ІІІтоп тапсырмасы:
1.Қойшы баланың Кендебайға берген жауабын түсіндіріп, ата-ана туралы мақал-мәтел айту
2.Кендебай бойында үлгі боларлық қандай қасиеттер бар?
Сұрақтар салынған конверттер
А3 фарматты қағаз, маркерлер
Аяқталуы
5мин Мадақтау, жұлдызшалар арқылы бағалау, «Білім ағашы» арқылы бағалау
Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Мүмкіндіктері кеңейтілген тапсырмаларды ұсынамын. Керқұла атты Кендебай ертегісінің негізгі идеясы мәтіннің қай жерінде көрініс тапқан? «Табыс сатысы» кері байланыс
1-ші баспалдақ. Мен ......білемін
2-ші баспалдақ. Мен ..... түсіндім.
3-ші баспалдақ. Мен ..... жасай аламын.
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Досалиева Назира Орынбасаровна
№30 Б.Жылкелдин атындағы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Меркі ауданы
Пәні: Қазақ әдебиеті
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: А.Сейдімбек «Әйел ана» ертегісі
Сабақтың мақсаты: Ертегінің негізгі идеясын ашу, өз ойларын еркін жеткізу.Мәтінмен жұмыс жасата отырып сыни тұрғыдан ойлауға икемдеу
Күтілетін нәтиже: Ертегінің мазмұнын біледі, негізгі идеясын түсінеді,ойымен бөлісе алады
Сабақтың типі: Білім мен білікті жүйелеу
Сабақтың түрі: Бекіту сабақ
Сабақтың әдісі-тәсілдері: «Сәлемдесу» тренинг,«Таныс заттар» ойыны,Топтық бағалау, «Жылдар сөйлейді», «Sмс хабар»,«Мені тап» ,«Инсерт» әдісі, Бес жолды өлең , «Семантикалық карта»
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: Флипчарт, маркерлер, суреттер, тақта, стикерлер.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі Қолданылған әдіс-тәсілдер Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
І.Ұйымдастыру:
а)Психология –лық ахуалды реттеу
ә)Топқабөлу
«Сәлемдесу» тренинг
«Таныс заттар» ойыны
Топтық бағалау Сәлемдеседі түгелдеу
Тренинг шартымен таныстырады.
Оқушының заттарына қарай сыныпты екі топқа бөлу
Бағалауды жүргізу туралы т үсінік береді. Сәлемдеседі, кезекші сынып оқушылары туралы ақпарат береді.
Тренинг шарттары арқылы іс-қимыл жасап, көңіл –күйлері көтеріледі.
Өздерінің заттарына қарай топқа бөлінеді.
Топ басшы сайланады, бағалайды.
Топтық жұмыс
«Жылдар сөйлейді»
«Жылдар сөйлейді» Ақселеу Сейдімбектің
өмірі мен шығармашылығы туралы
1942-22желтоқсан Байдалы би ауылы, Жаңаарқа ауданында дүниеге келген
1968 жылы ҚазМУ – ді бітірген
1968 - 1975 Қарағанды облысы «Орталық Қазақстан» газетінің жауапты хатшысы
1976 - 1983 ж. «Социалистік Қазақстан» газетінің бөлім меңгерушісі.
1983 - 1987 ж. «Білім және еңбек» журналының бас редакторы.
1987 - 1988 ж. «Әлем» альманағының бас редакторы.
1999 жылдан Астанадағы Еуразия Ұлттық Университетінде, кафедра меңгерушісі.
2009 жылдың 16 қыркүйек күні Астана қаласында қайтыс болды Оқушылар топқа берілген тапсырманы ұйымшылдықпен орындайды.
Білу
«Sмс хабар» «Sмс хабар»
Күншуақ елі
Қапыда шапқан жау
Жау әміршісінің жарлығы
Тұтқындардың шешімі
Ақ шашты ананың ақылы
Жау әміршісінің алдануы
«Sмс хабар» келген тапсырма бойынша екі топ ертегіні мазмұндайды
Күншуақ елі
Қапыда шапқан жау
Жау әміршісінің жарлығы
Тұтқындардың шешімі
Ақ шашты ананың ақылы
Жау әміршісінің алдануы
Түсіну
Сергітусәті
Қолдану
Талдау «Мені тап» оқулықпен жұмыс
«Көңілді күн»
«Ойлан тап»
«Инсерт» әдісі (сзді жұмысы) «Мені тап» оқулықпен жұмыс Берілген суреттер кітаптың қай жерімен сәйкес келеді, оқулықпен жұмыс.
Мәтінмен жұмыс жасатамын екі топқа екі түрлі мәтін беремін ,сол мәтіннен омоним, синоним, антоним болатын сөздерді таптырамын
Қапа болу- қайғырды, ренжіді
Мұнара-мұсылмандарды намазға шақыруға арналған мешіттің ең жоғарғы бөлігі
Ғұмыр кешу- өмір сүру
Қанқұйлы дұшпан - жау
Тұяқ жалғар - ұрпағын жалғастырушы Берілген суреттер кітаптың қай жерімен сәйкес келетінін оқушылар оқулықтан тауып оқиды.
«Ана» туралы өлең оқиды
Мәтінмен жұмыс жасайды, мәтіннен омоним, синоним, антоним болатын сөздерді табады
ІҮ Сабақты бекіту
Жинақтау
Бес жолды өлең
Проблемалықсұрақтар 1.Зат есім. Ана
2.Сын есім. Мейірімді
3.Етістік. Қорғайды
4.Сөйлем .Ананың қолы аялы
5.Синоним .Шеше
1.Ертегіден көкейіңе не түйдің?
2.Қазақ халқының мақтан тұтар қандай қыздарын білесіңдер?
3.Ер-азаматтарды қорғаннан алып шығудың тағы қандай жолын ұсынар едіңдер? Оқушылар өздеріне тапсырылған тапсырманы орындап, өздері жауап айтады.
Ү.Үйге
тапсырма Шығармашылық ізденіс «Ата-ана және балалар»
тақырыбына шағын эссе
жазу. Тапсырманы күнделіке жазады.
ҮІ.Бағалау Ашық журнал Бағалау түрін түсіндіреді. Тақтадағы оқушылардың аттары жазылған ашық журналға өз бағаларын орналастырады
Кері байланыс парағы:
1. Сабақ ұнады ма? Несімен?
2. Бүгінгі сабақтан алған әсеріңіз.
3. Пікір.Ұсыныс.Сұрақ.
САБАҚ: "Керқұла атты Кендебай" ертегісі, ертегідегі кейіпкерлер бейнесі Мектеп: №30 Б.Жылкелдин атындағы орта мектебі
Мұғалімнің есімі: Досалиева Н
СЫНЫП: 5 Қатысқандар саны:16 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің тақырыбы мен мазмұнын ұғыну, Кендебайдың ерен іс-әрекеті арқылы халықтың арман-тілегінің, қиялының ертегіден көрініс табуын түсіну.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Ертегінің мазмұнын түсінеді, ертегідегі кейіпкерлерді мінез- құлқына, іс- әрекетіне қарай талдай алады.
Оқушылардың басым бөлігі:Басқа ертегілермен ұқсастықтарын, айырмашылықтарын салыстыра алады
салыстыра алады, сұрақтардың жауаптарын мәтін ішінен таба алады.
Кейбір оқушылар: Ертегідегі түсініксіз сөздерді тауып, мағынасын түсіндіре алады.
Тілдік мақсат Оқушылар: Мәтін ішіндегі маңызды нәрселерді түсіне алады, ішіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді таба алады, термин сөздердің мағынасын аша алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Кер,құла,торсық,төбелері көкке жетіпті, атан, құлан,құралай, ырыс, жортуыл,жалақ, тұтату, пұл.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
• Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
• Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
• Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
• Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
Кер деген ....
Торсық сусын ....... ыдыс
Құлан есектен сәл үлкенірек .......
Алдыңғы оқу Халық ауыз әдебиеті
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
3мин
8мин
«Ашық микрофон» ойыны арқылы
сыныпта жағымды ахуал туғызу:
топта ынтымақтасқан қарым –қатынас орнату үшін алтын ережені құру;
Ертегі түрлеріне қарай топқа бөлу;
«Сұрақты тосып ал» әдісі арқылы
арқылы зейінді шоғырландыру;
1. Сұрақтар:
1. Уәзірлер құстың, шөптің, адамның жаманын қалай таңдады?
2. Жаманның таңдауы ханға қалай әсер етті?
3. Меңдісұлу Жаманды басқалардан неге артық санады?
4. Хан Жаманды "Барсакелмеске" не үшін жұмсады? Оған ой салған кімдер?
5. әзірлерінің қылықтары сендерге ұнады ма? Неліктен?
6. Ханның шалмен жұмбағын түсіндіріп айта аласыздар ма?
7. Аяз би өзі хан болғаннан кейін өзіне қандай сөздер айтып отырады?
8. "Жаман" туралы ертегі жазып, кім сурет салып келеді?
9. Ертегіде қандай мақал - мәтелдер бар? Ертегінің бізге тәрбиелік әсері бар ма?
Балалар, осы "Аяз би" ертегісі ертегінің қай түріне жатады? Ертегілер неше түрге бөлінеді?
Жақсы, олай болса біз бүгін тағы да бір ғажайып ертегіге жататын - "Керқұла атты Кендебай" ертегісімен танысамыз.
Микрафон
Доп
Оқулық (5-сынып).
Қазақ әдебиеті. Ә.Дайыр Алматы «Атамұра», 2010
Ортасы
15мин
4мин
10мин
Таныстырылым.
Балалар үйге «Оза оқыту» әдісі бойынша Керқұла атты Кендебай ертегісінің мазмұнын меңгеріп келу тапсырылған. Ендігі біздің мақсатымыз-ертегінің мазмұнын толық меңгеріп, ертегідегі кейіпкерлерді талдау
"Конверт сұрақ" әдісі «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің мазмұны бойынша әр топ 3 сұрақ дайындап, конвертке салып келесі топқа береді. Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындап, жауап айтады.
Ітоп
1.Кендебайдың дүниеге келуі
2. Кендебайдың Керқұла аты
3. Мергенбай батырдық баласы
ІІтоп
1.Керқұла атқа тіл бітуі
2. Хан ауылынан келген Кендебай
3. Теңселіп келе жатқан тау
ІІІтоп
1.Ақырған арыстанды жеңуі
2. Тұтқыннан босанған Ергенбай батыр
3. Ел қуанышы. "Керқұла атты Кендебай батырдың елі"
Сергіту сәті:
Өзара бағалау
"Ойлан, жұптас, талқыла"әдісі (берілген тапсырмамен жеке жұмыс жасайды, екінші жұптаса отырып жұмыс жасап, үшінші топта талқылайды)
Ітоп тапсырмасы:
1.Кендебайға мінездеме
2.Кендебай мен Ертөстік бейнесінде ұқсастық бар ма?
ІІтоп тапсырмасы:
1.Керқұлаға мінездеме
2.Кендебай орнында сен болсаң, қойшы балаға қандай жақсылық жасар едің?
ІІІтоп тапсырмасы:
1.Қойшы баланың Кендебайға берген жауабын түсіндіріп, ата-ана туралы мақал-мәтел айту
2.Кендебай бойында үлгі боларлық қандай қасиеттер бар?
Сұрақтар салынған конверттер
А3 фарматты қағаз, маркерлер
Аяқталуы
5мин Мадақтау, жұлдызшалар арқылы бағалау, «Білім ағашы» арқылы бағалау
Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Мүмкіндіктері кеңейтілген тапсырмаларды ұсынамын. Керқұла атты Кендебай ертегісінің негізгі идеясы мәтіннің қай жерінде көрініс тапқан? «Табыс сатысы» кері байланыс
1-ші баспалдақ. Мен ......білемін
2-ші баспалдақ. Мен ..... түсіндім.
3-ші баспалдақ. Мен ..... жасай аламын.
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Досалиева Назира Орынбасаровна
№30 Б.Жылкелдин атындағы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Меркі ауданы
Пәні: Қазақ әдебиеті
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: А.Сейдімбек «Әйел ана» ертегісі
Сабақтың мақсаты: Ертегінің негізгі идеясын ашу, өз ойларын еркін жеткізу.Мәтінмен жұмыс жасата отырып сыни тұрғыдан ойлауға икемдеу
Күтілетін нәтиже: Ертегінің мазмұнын біледі, негізгі идеясын түсінеді,ойымен бөлісе алады
Сабақтың типі: Білім мен білікті жүйелеу
Сабақтың түрі: Бекіту сабақ
Сабақтың әдісі-тәсілдері: «Сәлемдесу» тренинг,«Таныс заттар» ойыны,Топтық бағалау, «Жылдар сөйлейді», «Sмс хабар»,«Мені тап» ,«Инсерт» әдісі, Бес жолды өлең , «Семантикалық карта»
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: Флипчарт, маркерлер, суреттер, тақта, стикерлер.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі Қолданылған әдіс-тәсілдер Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті
І.Ұйымдастыру:
а)Психология –лық ахуалды реттеу
ә)Топқабөлу
«Сәлемдесу» тренинг
«Таныс заттар» ойыны
Топтық бағалау Сәлемдеседі түгелдеу
Тренинг шартымен таныстырады.
Оқушының заттарына қарай сыныпты екі топқа бөлу
Бағалауды жүргізу туралы т үсінік береді. Сәлемдеседі, кезекші сынып оқушылары туралы ақпарат береді.
Тренинг шарттары арқылы іс-қимыл жасап, көңіл –күйлері көтеріледі.
Өздерінің заттарына қарай топқа бөлінеді.
Топ басшы сайланады, бағалайды.
Топтық жұмыс
«Жылдар сөйлейді»
«Жылдар сөйлейді» Ақселеу Сейдімбектің
өмірі мен шығармашылығы туралы
1942-22желтоқсан Байдалы би ауылы, Жаңаарқа ауданында дүниеге келген
1968 жылы ҚазМУ – ді бітірген
1968 - 1975 Қарағанды облысы «Орталық Қазақстан» газетінің жауапты хатшысы
1976 - 1983 ж. «Социалистік Қазақстан» газетінің бөлім меңгерушісі.
1983 - 1987 ж. «Білім және еңбек» журналының бас редакторы.
1987 - 1988 ж. «Әлем» альманағының бас редакторы.
1999 жылдан Астанадағы Еуразия Ұлттық Университетінде, кафедра меңгерушісі.
2009 жылдың 16 қыркүйек күні Астана қаласында қайтыс болды Оқушылар топқа берілген тапсырманы ұйымшылдықпен орындайды.
Білу
«Sмс хабар» «Sмс хабар»
Күншуақ елі
Қапыда шапқан жау
Жау әміршісінің жарлығы
Тұтқындардың шешімі
Ақ шашты ананың ақылы
Жау әміршісінің алдануы
«Sмс хабар» келген тапсырма бойынша екі топ ертегіні мазмұндайды
Күншуақ елі
Қапыда шапқан жау
Жау әміршісінің жарлығы
Тұтқындардың шешімі
Ақ шашты ананың ақылы
Жау әміршісінің алдануы
Түсіну
Сергітусәті
Қолдану
Талдау «Мені тап» оқулықпен жұмыс
«Көңілді күн»
«Ойлан тап»
«Инсерт» әдісі (сзді жұмысы) «Мені тап» оқулықпен жұмыс Берілген суреттер кітаптың қай жерімен сәйкес келеді, оқулықпен жұмыс.
Мәтінмен жұмыс жасатамын екі топқа екі түрлі мәтін беремін ,сол мәтіннен омоним, синоним, антоним болатын сөздерді таптырамын
Қапа болу- қайғырды, ренжіді
Мұнара-мұсылмандарды намазға шақыруға арналған мешіттің ең жоғарғы бөлігі
Ғұмыр кешу- өмір сүру
Қанқұйлы дұшпан - жау
Тұяқ жалғар - ұрпағын жалғастырушы Берілген суреттер кітаптың қай жерімен сәйкес келетінін оқушылар оқулықтан тауып оқиды.
«Ана» туралы өлең оқиды
Мәтінмен жұмыс жасайды, мәтіннен омоним, синоним, антоним болатын сөздерді табады
ІҮ Сабақты бекіту
Жинақтау
Бес жолды өлең
Проблемалықсұрақтар 1.Зат есім. Ана
2.Сын есім. Мейірімді
3.Етістік. Қорғайды
4.Сөйлем .Ананың қолы аялы
5.Синоним .Шеше
1.Ертегіден көкейіңе не түйдің?
2.Қазақ халқының мақтан тұтар қандай қыздарын білесіңдер?
3.Ер-азаматтарды қорғаннан алып шығудың тағы қандай жолын ұсынар едіңдер? Оқушылар өздеріне тапсырылған тапсырманы орындап, өздері жауап айтады.
Ү.Үйге
тапсырма Шығармашылық ізденіс «Ата-ана және балалар»
тақырыбына шағын эссе
жазу. Тапсырманы күнделіке жазады.
ҮІ.Бағалау Ашық журнал Бағалау түрін түсіндіреді. Тақтадағы оқушылардың аттары жазылған ашық журналға өз бағаларын орналастырады
Кері байланыс парағы:
1. Сабақ ұнады ма? Несімен?
2. Бүгінгі сабақтан алған әсеріңіз.
3. Пікір.Ұсыныс.Сұрақ.